Polityka prywatności dla użytkowników Aplikacji Mobilnych ŁBS Sm@rt oraz ŁBS Sm@rt Junior

W imieniu Łużyckiego Banku Spółdzielczego w Lubaniu przedstawiamy politykę prywatności dla użytkowników aplikacji mobilnej Banku ŁBS Sm@rt. Gdy w treści opisanej polityki mówimy „użytkownicy”, mamy na myśli osoby, które zainstalowały aplikację mobilną na urządzeniu mobilnym, w tym Klientów naszego Banku lub też osoby uprawnione przez naszych klientów.
Na urządzeniu mobilnym przechowywany jest anonimowy identyfikator aplikacji mobilnej (tworzony w momencie rejestracji aplikacji mobilnej po stronie Banku), aż do momentu usunięcia aplikacji mobilnej z urządzenia mobilnego. Anonimowy identyfikator aplikacji mobilnej oraz informacje udostępniane przez systemy operacyjne urządzenia mobilnego (marka, model, identyfikator sprzętowy urządzenia mobilnego) są wysyłane do Banku w momencie aktywacji urządzenia w aplikacji mobilnej oraz w celu weryfikacji autentyczności aplikacji mobilnej. Aplikacja mobilna porozumiewa się z Bankiem przy użyciu mechanizmów szyfrujących.
Aplikacja mobilna ŁBS Sm@rt "Aplikacja" została wyprodukowana dla Klientów Łużyckiego Banku Spółdzielczego w Lubaniu, dalej "Bank" przez Zakład Usług Informatycznych NOVUM Sp. z o.o. z siedzibą w Łomży, w Polsce (NOVUM). Aplikacja ŁBS Sm@rt umożliwia dostęp do usług Łuzyckiego Banku Banku Spółdzielczego w Lubaniu z urządzenia mobilnego. Użytkownik pobierając aplikację ze sklepu z aplikacjami zobowiązany jest do wyrażenia zgody na jej instalację i użytkowanie oraz na zasady określone w niniejszej Polityce Prywatności. Użytkownik może w każdym momencie usunąć aplikację z urządzenia mobilnego, co nie wpływa na stan środków przechowywanych w Banku ani na działalnie innych aplikacji, związanych ze zdalnym dostępem Użytkownika do usług w Banku.

 

Aplikacja mobilna może uzyskać dostęp do następujących uprawnień na urządzeniu mobilnym, m. in.:

 • danych technicznych urządzenia,
 • pamięci wewnętrznej,
 • mikrofonu,
 • okalizacji,
 • kontaktów,
 • aparatu fotograficznego.

Szczegółowa informacja na ten temat na stronie https://www.banklbs.pl/lbs-smart-i-aplikacja-moblina#tab-1712732994004.


W celu m.in.:

 • zapobiegania oszustwom, przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu,
 • zapewnia bezpieczeństwa świadczonych przez nas usług finansowych,
 • dostarczenia danych adresowych naszych Oddziałów i bankomatów,
 • umożliwienia weryfikacji tożsamości użytkowników i przesłania im spersonalizowanej informacji marketingowej
 • dopasowania do potrzeb użytkowników określonych produktów i usług,
 • doskonalenia naszych produktów i usług,
 • wykonywania przelewów na telefon,
 • skanowania kodów QR,
 • dodawania przypomnień o terminach spłat,
 • przekazywania powiedomień "pusch".

wszystkie uprawnienia (informacje urządzenia mobilnego i funkcje), które nadawane są przez użtkownków w aplikacji mobilnej, są widocznie w panelu ustawień użytkowników urządzenia mobilnego. Każdy użytkownik może zarządzać tymi ustawieniami wpanelu ustawień. Uprawnienia aplikacji mobilnej ŁBS Sm@rt można odwołać przez zmianę ustawień na urządzeniu mobilnym lub przez odinstalowanie aplikacji mobilnej. Szczegółowe informacje dotyczące aktualnych wymagań technicznych dotyczących korzystania z aplikacji mobilnej oraz dostępu do niezbędnych danych, z których korzysta aplikacja Bank publikuje na stronie https://www.banklbs.pl/lbs-smart-i-aplikacja-moblina#tab-1712732994004 oraz w instrukcji obsługi producenta ZUI NOVUM.
Aplikacja mobilna zbiera dane osobowe i informacje o aktywności użytkowników, które zostają wykorzystane do świadczenia usług bankowości elektronicznej na podstawie umowy zawartej z klientem, a także do dostosowania treści marketingowych do zainteresowań i potrzeb użytkownika na podstawie udzielonych przez niego zgód marketingowych. Daną osobową w tym przypadku jest informacja, przy pomocy której Bank może zidentyfikować konktretnego użytkownika.
 

Zainstalowana na urządzeniu mobilnym aplikacja ŁBS Sm@rt nie przechowuje żadnych danych osobowych, które mogłyby umożliwić osobie trzeciej identyfikację konkretnego użytkownika Aplikacji, a także nie przechowuje danych pozwalających na uwierzytelnienie w serwisie internetowym, ani danych Klienta Banku, dostępnych po zalogowaniu.

 

Administrator Danych Osobowych
Administratorem danych osobowych użytkowników jest Łużycki Bank Spółdzielczy w Lubaniu z siedzibą w Lubaniu przy ul. Spółdzielczej 10; 59-800 Lubań, zarejestrowany w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia - Fabrycznej we Wrocławiu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000080199, NIP: 615-002-51-92, REGON: 000510043.
Producent Aplikacji ŁBS Sm@rt - ZUI NOVUM nie przechowuje żadnych danych związanych z Aplikacją i usługą świadczoną przez Bank za pomocą Aplikacji, w tym żadnych danych osób, które pobierają Aplikację na swoje urządzenie mobilne.

 

Inspektor Ochrony Danych
W Łużyckim Banku Spółdzielczym w Lubaniu powołany został Inspektor Ochrony Danych, adres: Inspektor Ochrony Danych ŁBS w Lubaniu, ul. Spółdzielcza 10; 59-800 Lubań, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dane dotyczące Inspektora Ochrony Danych są dostępne na stronie internetowej Banku https://www.banklbs.pl/rodo.

W przypadku braku zgody na niniejszą Politykę Prywatności prosimy nie instalować Aplikacji ŁBS Sm@rt lub usunąć ją z urządzenia mobilnego.

 

Wersja na dzień: 10 kwietnia 2024r.